Automann 571.LD231CA24 Pedestal Light Round LED Single Chrome
Sale
Automann
Notify when available
3-7 Days Delivery
No Hassle Return Policy
30-Day warranty
  • Description
  • Shipping and Refund
  • Reviews
Brand: Automann
Product Level: Fleet Standard
Description:
                        Pedestal Light LED Round 4-1/8in
                        Single Face Chrome Die Cast Clear Lens Amber
                        (1) Stud Blunt-Cut 3-Wire
                        SAE S2(3T)I6
                        12V
                        24-Diodes
Ref. # 2751A
Applications: Universal
Unit Size: 1
Weight: 1 lbs
Pkg. Dims (in): 10 X 6 X 3
Specifications
Attribute Value
Applications Universal
Lighting Technology LED
Lens Shape Round
Size 4.5"
Lens color Clear Amber
Nos. of Diodes 24
Voltage Range 24V
SHIPPING AND DELIVERY
  • Ground: 1 to 6 business days (our primary carrier is UPS, occasionally FedEx).
  • Second Day Air: 2 to 3 business days (contact our sales department for details).
  • Next Day Air: 1 to 2 business days (contact our sales department for details).
  • Will Call (Customer Pick Up): Must be requested over the phone; no shipping or handling charges.
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%